Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звертається до українських медіа з ініціативою підтримати і вшанувати 26 червня День кримськотатарського прапора

11.06.2020

У своєму зверненні він відзначає, що Меджліс кримськотатарського народу сподівається, що українські телеканали належно поставляться до цієї події і розмістять 26 червня на телеекранах одночасно Державний прапор України і національний прапор кримськотатарського народу.

Кримськотатарський прапор – це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний є традиційним кольором тюркських народів. Уперше кримськотатарський прапор був схвалений Курултаєм кримських татар у листопаді 1917 року. Після кількох десятиліть вимушеної історичної перерви 26 червня 1991 року рішенням новообраного Курултаю кримськотатарського народу ІІ скликання було поновлено кримськотатарський прапор. З тих пір це свято відзначається щороку.

Для вшанування цієї історичної події у багатьох містах України проводитиметься низка заходів за участі представників Меджлісу кримськотатарського народу,  органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості та поза межами нашої держави за участі української й кримськотатарської діаспори.

Увесь цивілізований світ, найповажніші міжнародні організації висловлюють своє обурення щодо утисків прав людини, які чиняться нині в окупованому Криму на його корінний народ – кримських татар. Вони піддаються постійним залякуванням, не можуть вільно ходити у свої храми, читати свої книжки, багато кримських татар змушені були знову покинути свою нещодавно повернену  батьківщину, а десятки з них – ув’язнені.

Рефат Чубаров наголошує, що «підримка українського медіа-простору зазначеної вище акції стане ще одним яскравим прикладом цілковитої солідарності з Кримом і кримськими татарами».

Крім того, до Національної ради надійшов лист від Міністерства культури та інформаційної політики України, в якому зазначено, що з метою сприяння проведенню відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи та задля  вшанування цієї історичної події ЗМІ можуть використовувати виготовлені Міністерством відеопродукти, які утверджують цілісність та єднання країни.

Також Міністерство інформує, що у разі потреби можна використовувати інформаційні матеріали до Дня кримськотатарського прапора, які розроблені Українським інститутом національної пам’яті.

 Фото з сайту Укрінформ