Законодавство, запропоноване партією LREM Президента Франції Еммануеля Макрона та ухвалене Парламентом Франції у середу 13 травня, з 1 липня 2020 року надаватиме таким платформам, як Facebook, Twitter, YouTube, Instagram та Snapchat, одногодинний термін для вилучення контенту, пов’язаного з тероризмом і педофілією, на вимогу органів влади. Якщо компанії не здійснюватимуть такого вилучення, їм може загрожувати кримінальний штраф у розмірі до 1,25 млн. євро. У разі систематичних порушень Французький аудіовізуальний регулятор (Conseil supérieur de l’audiovisuel – CSA) може накласти адміністративний штраф у розмірі до 4% від глобального доходу платформи.
Якщо мова йде про інші «явно заборонені» типи контенту – такі як мова ненависті, расистські коментарі чи релігійний фанатизм, – до компаній висуватиметься вимога щодо усунення такого контенту протягом 24 годин після повідомлення користувачів.
Контент для вилучення охоплює тексти, зображення, відео та вебсторінки.
Закон прагне «притягнути до відповідальності» творців онлайн-платформ, які стверджують, «що інструмент, який вони самі створили, є некерованим», – заявила Міністр юстиції Франції Ніколь Беллубе перед депутатами Парламенту в день ухвалення Закону. «Люди подумають двічі, перш ніж перетнути червону лінію, якщо вони знають, що існує велика ймовірність того, що вони будуть притягнуті до відповідальності», – сказала Беллубе.
Актом також встановлюється посада прокурора, який спеціалізується на цифровому контенті, та урядового підрозділу для спостереження за мовою ненависті в Інтернеті.
Джерела CCIA, DW, Herald-Tribune