FM-мережа Українського радіо налічує нині 130 частотних присвоєнь

10.06.2016

Після того, як Українське радіо отримало 17 частотних присвоєнь за результатами конкурсу 31 березня цього року, його мережа у FM-діапазоні зросла до 130 частот. Це найбільша кількість з усіх мережевих радіостанцій, що працюють в Україні у цьому діапазоні.

 До 2014 року цих частот було всього 75 і лише три із них – в обласних центрах.  Тому новий склад Національної ради одним із пріоритетних завдань для себе визначив створення єдиної національної мережі Українського радіо. Відтак мовник одержав широку підтримку регуляторного органу, в тому числі й на конкурсах на отримання вільних частот. Упродовж 2014 – 2016 років конкурси проводилися тричі.

2015 року Національній радіокомпанії за результатами конкурсу на мовлення, підсумки якого були підбиті 24 грудня 2014 року, було видано ліцензії на мовлення з використанням 31 частоти FM-діапазону обсягом мовлення 20 годин на добу в 12 областях України. 8 із цих частотних присвоєнь – для мовлення в обласних центрах. 

9 липня 2015 року було підбито підсумки конкурсу на мовлення, оголошеного 8 квітня. У підсумку FM-мережу першої програми Українського радіо розширено ще на 7 обласних центрів. Таким чином, програми мовника стали доступними слухачам вже у 18 обласних центрах: Києві, Вінниці, Житомирі, Запоріжжі, Кіровограді, Луцьку, Львові, Миколаєві, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові.

Можливість мовити у Дніпропетровську Українське радіо отримало після перемоги в конкурсі 31 березня 2016-го. Загалом за результатами цього конкурсу Національна телекомпанія отримала 17 частотних присвоєнь в 11 областях України – Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській і Чернігівській. Поки що неохопленими лишилися три обласні центри – Івано-Франківськ, Одеса й Харків.

Отже, станом на сьогодні Українське радіо має 130 FM-частот (без урахування Автономної Республіки Крим і міста Севастополя). 55 із них отримані, відколи з липня 2014 року працює новий склад Національної ради.

Наглядно мережу Українського радіо можна побачити на інфографіці: http://nrada.gov.ua/ua/news/radanews/30668.html