Національна рада ініціює перед відповідними органами перевірку дозволів на роботу в Україні тих російських медійників, які працюють у вітчизняних ЗМІ на керівних посадах та в інформаційних підрозділах телерадіоорганізацій.
Ця ініціатива виникла під час засідання регуляторного органу, на якому розглядалася ситуація із креативним продюсером каналу «Інтер» Марією Столяровою, з вини якої в ефірі цього мовника під час сюжету про героїв Небесної сотні прозвучала нецензурна лексика.
Така інформація у час, коли на сході України не припиняються обстріли, коли багато українських родин щодня з великим острахом вмикають приймачі, аби почути новини з передової, де мало не щодня гинуть захисники української землі й мирне населення, викликала величезне збурення суспільства.
Зі звернень глядачів, яким зрештою байдуже, з якої причини стався цей інцидент, зрозуміло, що з такими ситуаціями в українських ЗМІ більше ніхто миритися не стане, і органи державної влади також мають реагувати на подібні виклики.
На топ-менеджменті українських ЗМІ лежить велика відповідальність перед суспільством як за інформаційну політику, так і за добір кадрів. В епоху інтернету публічним людям неможливо приховати будь-які факти своєї біографії, а до медійників із сусідньої держави, яку на законодавчому рівні визнано країною-агресором, нині особливо пильна увага.
Національна рада неодноразово наголошувала на необхідності саморегулювання галузі. Індустрії треба чути запити громадянського суспільства й адекватно на них реагувати. Не всі заклики регулятора щодо захисту інформаційного простору були сприйняті мовниками, і тому вони набули форм законодавчих актів. На жаль, правові норми мають багато неузгодженостей і колізій, що ускладнює регулювання, однак головної мети цих законів досягнуто.
Інформаційна війна, яка ведеться проти України, має багато форм і методів, і протидіяти їй дуже складно. Немає готових відповідей на різнопланові питання цієї агресії. Національна рада шукає такі методи впливу, які б посилили інформаційну безпеку країни. Саме тому було вирішено звернутися до Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби зайнятості, Міністерства закордонних справ України і Державної міграційної служби, аби вони перевірили дозволи на використання праці іноземців – громадян Російської Федерації, що посідають керівні посади в електронних засобах масової інформації України та їхніх інформаційних службах.