Фахівці регулятора взяли участь у семінарі з питань розвитку цифрового радіо

25.10.2020

Азіатсько-Тихоокеанський радіомовний союз (ABU) спільно з WorldDAB організували триденну серію семінарів «Цифрове радіо стандарту DAB+. Впровадження і розповсюдження».  Семінар проходив у форматі вебзустрічей у період із 20 по 22 жовтня. Участь у ньому взяли представники сектору впровадження нових технологій та науково-технічного розвитку управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю Національної ради Євген Шишко і Наталія Першина.

Метою серії семінарів було ознайомити мовників і фахівців у сфері радіомовлення із сучасними тенденціями розвитку цифрового радіомовлення стандарту DAB+, надати експертні знання й інформацію про поточний стан цифрового ефірного радіомовлення, процес проєктування і моделювання радіочастотної мережі, наявні приймачі DAB, головні  системи, новітнє передавальне обладнання. На заході розповідали про конкретні бізнес-кейси і проєкти, а також відбувся обмін досвідом роботи DAB+, і були наведені результатами проведених випробувань.

Під час семінару увагу слухачів було зосереджено​ на тому, що цифрове ефірне радіомовлення у стандарті DAB+ є ефективною системою радіомовлення із значною економією коштів порівняно з FM-системами.

Проте слухачів і рекламодавців, імовірно, може більше зацікавити гібридна система радіомовлення DAB із використанням мереж зв’язку 5G, яка, прогнозовано, буде найефективнішою пропозицією доставки мультимедійного радіо.