«EUTELSAT, ПРИПИНИ КРОВОМОВЛЕННЯ!» – Комітет Дені Дідро закликав припинити поширення в Європі російської пропаганди та закликає приєднуватися до цієї боротьби

13.10.2022

Експерти у сфері супутникового телебачення, які створили Комітет Дені Дідро, що покликаний об’єднати навколо себе прихильників відновлення миру в Україні, вимагають припинення співпраці європейських супутникових операторів із російськими телеканалами. Причина – пропаганда війни та підбурення до геноциду. Фахівці виступили із новою заявою та закликають підтримати їхню боротьбу.

Як ми повідомляли раніше, Комітет Дені Дідро у квітні цього року ініціював петицію щодо впровадження санкцій Європейському Союзу проти двох російських операторів платного телебачення NTV+ і Trikolor, які мовлять із використанням супутників Eutelsat. Цю петицію підписали і члени Національної ради.

Національна рада зверталася до французького медіарегулятора та окремо до супутникового оператора Eutelsat щодо припинення трансляції російських пропагандистських каналів. Було зроблено записи ефіру, зафіксовано порушення французького законодавства, текст цих матеріалів перекладено французькою мовою і передано французьким колегам.

Український регулятор медіа наполегливо просив французьких колег ознайомитися з матеріалами та вимкнути найбільших пропагандистів на їхніх супутниках Eutelsat і SES, оскільки програми російських каналів, які транслюють дезінформацію та маніпулюють фактами, через їхні супутники заходять навіть в Україну.

4 липня французький медіарегулятор Arcom оприлюднив рішення про надсилання супутниковому оператору Eutelsat SA офіційного повідомлення про припинення трансляції російського телеканалу «НТВ Мир» і за моніторингом Національної ради  за параметрами 13 гр. сх. довготи трансляцію цього каналу було припинено. Однак решта російських мовників і далі є на супутнику цих операторів.

Саме тому у своїй новій заяві Комітет Дені Дідро закликає уряд Франції,  медіарегулятора Arcom, Європейський Союз і Eutelsat IGO вжити всіх необхідних заходів для припинення трансляції на будь-яку територію російських каналів, пов’язаних із російською владою, на всіх супутникових потужностях Eutelsat S.A., включно з орендованими російськими супутниками.

Національна рада відзначає позитивну тенденцію щодо цих вимог, адже, як зазначено у заяві Комітету, на  їх підтримку у Франції виступило п’ять організацій – це французькі асоціації «Pour l’Ukraine, leur liberté et la nôtre», «Reporters sans frontières», «Russie-Libertés», «Union des». та Ukrainiens de France, а також російська громадська організація «Товариство захисту Інтернету». Вони спільно із Комітетом імені Дені Дідро провели демонстрацію перед штаб-квартирою Eutelsat у Парижі з гаслом «EUTELSAT STOP BLOODCASTING» («EUTELSAT, ПРИПИНИ КРОВОМОВЛЕННЯ!»).

Як зазначається, кількість прихильників цього руху зростає і в Європі, і навіть у росії. Комітет Дені Дідро планує у співпраці з іншими організаціями розпочати акцію щодо підвищення рівня обізнаності стосовно пропаганди кремля, залучивши до цього   Європейський Парламент.

Українські організації також можуть приєднуватися до такої важливої діяльності Комітету Дені Дідро.

Довідково: Комітет Дені Дідро був створений у березні 2022 року як неформальна мережа за ініціативою двох експертів у сфері супутникового телебачення та відкритий для будь-якого громадянина, який вимагає миру в Україні, відновлення вільного потоку інформації, заборони пропаганди війни.

Наводимо повністю звернення Комітету Дені Дідро, підписану його координатором Андре Ланжем:

Прихильникам діяльності Комітету імені Дені Дідро в рамках протидії співпраці  європейських супутникових операторів із російськими телеканалами, що пропагують війни та підбурюють до геноциду

Шановні колеги та друзі!

Тут ви знайдете кілька актуальних новин про діяльність Комітету імені Дені Дідро, спрямовану на протидію співпраці європейських супутникових операторів з російськими телеканалами, що пропагують війну та підбурюють до геноциду.

Після нашої акції та співпраці з французькою асоціацією «Pour l’Ukraine, leur liberté et la nôtre[1]», парламентська фракція «Groupe Socialistes et apparentés[2]» включила такий абзац у свою пропозицію щодо Резолюції про Україну, внесену до Національної Асамблеї Франції 3 жовтня 2022 року: «Закликаємо уряд, Arcom, Європейський Союз і EUTELSAT IGO вжити всіх необхідних заходів для припинення трансляції на будь-яку територію російських каналів, пов’язаних з російською владою, на всіх супутникових потужностях Eutelsat S.A., включно з орендованими російськими супутниками». Президент парламентської фракції Борис Валло та депутат Валері Рабо порушили це питання на трибуні Асамблеї. Це перший випадок, коли французькі політики публічно заговорили про цю справу. Їм ще належить переконати парламентарів інших демократичних фракцій та груп, які підтримують Україну, і російську демократичну опозицію включити цей пункт до консенсусної резолюції, текст якої зараз готується.

З боку Європейської Комісії було відзначено невеликий прогрес: Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Йоурова обговорила досьє з паном Олександром Ткаченком, Міністром культури та інформаційної політики України. Єврокомісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон в інтерв’ю газеті La Tribune оголосив про припинення космічної співпраці з Росією. Однак 8-й пакет санкцій, ухвалений минулого четверга Євросоюзом, не містить нічого щодо супутникових послуг, тоді як постачання архітектурних, інженерних, ІТ-послуг чи юридичних послуг до Росії, а також імпорт російських сигарет і косметики (!) тепер заборонені.

https://www.denisdiderot.net/8th-package-of-eu-sanctions

У неділю, 9 жовтня, п’ять організацій, в тому числі російська громадська організація «Товариство захисту Інтернету», французькі асоціації «Pour l’Ukraine, leur liberté et la nôtre», «Reporters sans frontières», «Russie-Libertés», «Union des». та Ukrainiens de France спільно із Комітетом імені Дені Дідро провели демонстрацію перед штаб-квартирою Eutelsat у Парижі з гаслом «EUTELSAT STOP BLOODCASTING» («EUTELSAT, ПРИПИНИ КРОВОМОВЛЕННЯ!»). Демонстрація супроводжувалася зворушливим перформансом. Детальніше за посиланням:

https://denisdiderot.net/rassemblement

Ми очікуємо на публікацію організацією «Репортери без кордонів» листа-відповіді від Arcom на наше звернення з проханням отримати офіційну позицію від Eutelsat. За інформацією, яку я сам отримав від регулятора, я не маю надії на адекватність відповіді та сміливість регуляторного органу.

Висвітлення нашої акції французькою та міжнародною пресою дуже насичене, хоча й неповне.

https://denisdiderot.net/reactions

Кількість наших прихильників, як у Європі, так і в росії, продовжує зростати. Тепер ми маємо підтримку різних російських опозиційних організацій та ЗМІ, таких як The Insider, SIrena (Telegram-канал команди Олексія Навального) та Товариства захисту Інтернету (OZI)

Наразі ми плануємо розпочати, у співпраці з іншими організаціями, акцію щодо підвищення рівня обізнаності із залученням Європейського Парламенту.

Не соромтеся контактувати зі мною, якщо вам потрібна додаткова інформація або у вас є ідеї щодо просування справи.

Дякую за увагу та підтримку!

Андре Ланж

Координатор Комітету імені Дені Дідро

[1] Pour l’Ukraine, leur liberté et la nôtre – Асоціація, метою якої є підтримка України перед обличчям агресивної війни, яку провадить росія (прим. перекл.).

[2] Groupe Socialistes et apparentés – парламентська фракція, сформована у Національній асамблеї Франції (прим. перекл.).