«Ескулап-TV» і «Радіо «Шарманка» оголошено попередження

14.08.2015

За результатами позапланових перевірок до компаній «Аспера 2011» (логотип «Ескулап-TV», мовлення в багатоканальній телемережі МХ-5) і «Радіо «Шарманка» (позивні “Любимое радио”) застосовано санкцію «оголошення попередження». Відповідні рішення ухвалені на засіданні регуляторного органу 13 серпня.


Телеканалу «Ескулап-TV» оголошено попередження у зв’язку з тим, що мовник не виправив порушень, що стали підставою для застосування до нього такої самої санкції в лютому цього року. Тоді компанію було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.


Проведені Національною радою у квітні та липні моніторинги мовлення каналу знову зафіксували, що фактичні показники мовлення не відповідають обсягам, зазначеним у ліцензії. Так, зменшено обсяг вітчизняних програм та категорії «інше» і збільшено обсяг іноземних, розважальних програм та фільмопоказу.


Ліцензіата зобов’язано протягом двох тижнів увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства України.


До «Радіо «Шарманка» санкцію «оголошення попередження» застосовано через порушення ним частини першої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки частка музичних творів українських авторів та виконавців у загальному обсязі мовлення становила 15,8%. Йдеться про ефір ліцензіата на частоті 102,1 МГц 2 липня у м. Бердянську Запорізької області. Компанії дано місяць на усунення порушень.