EPRA публікує напрацювання нової цільової робочої групи з питань медіа- грамотності: керівні принципи

05.10.2018

Нова цільова робоча група з питань медіа-грамотності, створена в рамках Європейської платформи регуляторних органів (далі – EPRA), вперше зустрілася напередодні 47-го засідання платформи, яке відбулося 23-24 травня 2018 року в місті Люксембурзі (Велике Князівство Люксембург). Делегати з 22 членів EPRA вже приєдналися до цільової робочої групи – всі на різних етапах розробки свого власного підходу до просування мед-грамотності відповідно до індивідуальних національних зобов’язань.

Головна мета діяльності групи полягала в підготовці керівних принципів, свого роду «контрольних положень» стосовно проблематики створення національної мережі поширення медіа-грамотності у ЗМІ, оскільки порівняльні дослідження, проведенні в рамках EPRA, продемонстрували, що співпраця з іншими зацікавленими сторонами є пріоритетом для багатьох регуляторних органів.

Опитування, проведене 2017 року в мережі платформи, дали можливість дійти висновку, що просування медіа-грамотності має низку переваг для регуляторних органів і більшість респондентів вважають, що співпраця є ключовим елементом успішності проекту. Однак менша частина країн-членів EPRA мають мережу або платформу, де зацікавлені сторони можуть зустрічатися та обмінюватися практичним досвідом.

Експерт із питань медіа-грамотності Мартіна Чепман допомогла розібратися у складних питаннях запровадження універсальних керівних принципів, які й були офіційно погоджені учасниками цільової робочої групи, в рамках EPRA 22 травня 2018 року.

Джерело сайт EPRA