18 травня член Національної ради Олег Черниш взяв участь в експертному обговоренні майбутнього цифрового мовлення в Україні після завершення перехідного періоду, передбаченого угодою «Женева-06». Про наявні проблеми і можливі шляхи їх вирішення говорили юристи медіа-галузі та представники індустрії.
Основним завданням, яке ставили перед собою організатори зустрічі – Інститут Медіа Права за підтримки USAID і громадської організації «Інтерньюз-Україна» – було визначення проблемних аспектів у процесі переходу від аналогового до цифрового стандарту мовлення і пошук можливостей для їх якнайшвидшого вирішення. Член Національної ради Олег Черниш розповів історію процесу, зупинившись як на уже зроблених регуляторним органом кроках, так і на невирішених аспектах. Багато питань залишаються відкритими саме тому, що регулятор відповідно до законів, якими керується у своїй роботі, не має достатньо повноважень для ухвалення відповідних рішень. Відтак вони мають бути реалізовані радше на законодавчому рівні, зауважив він.
У процесі дискусії учасники зустрічі погодилися, що оптимальним для визначення шляху подальшого розвитку цифрового мовлення в Україні є напрацювання відповідного законопроекту.Чинне законодавство не врегульовує всі аспекти переходу від аналогу на цифру. А внесення таких змін до проекту закону про аудіовізуальні послуги може лише затягнути процес. Відтак до кінця місяця планується розробити проект акта. У ньому має бути висвітлено аспекти щодо так званого «кадастру» частот (створення можливості вільного отримання інформації про те, які частоти у чиєму користуванні перебувають), повноважень Національної ради, штрафів, які можуть накладатися регулятором на телерадіоорганізації, забезпечення прозорості тарифів провайдерів та операторів ефірно-цифрової мережі та методики їх ціноутворення тощо.За основу планується взяти концепцію проекту закону про перехід від аналогового до цифрового мовлення, напрацьовану медіа-юристами 2013 року.
Вкотре піднімалася й одна з найболючіших тем, що цікавить усі сторони процесу, – покриття території країни цифровим сигналом. Експерт спільної програми Ради Європи та ЄС «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» Галина Смірнова повідомила, що тендер на розроблення методики вимірювання покриття виграв Український науково-дослідний інститут радіо і телебачення, й відповідно до умов угоди за півроку відповідний документ має бути підготовано. Тоді можна буде отримати точні дані про охоплення території України цифровим сигналом.
В обговоренні взяли участь такі відомі фахівці медіа-галузі: Ігор Розкладай, Тарас Шевченко, Ольга Большакова, Олександр Глущенко, Павло Моісеєв, Валентин Коваль, Ігор Коваль, Юрій Крайняк тощо, а також представники Концерну РРТ й індустрії.