Дистриб’ютор припинив ретрансляцію двох російських телеканалів

08.04.2016

ТОВ «Рекламна телевізійна група», яке є дистриб’ютором низки телерадіопрограм, вирішило самостійно відмовитися від розповсюдження російських телеканалів «Ностальгия» і «Кто есть кто» через їхню невідповідність вимогам українського законодавства. Про це компанія повідомила Національну раду.

У листі товариства зазначено, що моніторинг змісту іноземних програм «Ностальгия» і «Кто есть кто» виявив наявність в їхньому ефірі аудіовізуальних творів, що не відповідають вимогам Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» і «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Відтак з метою недопущення порушення законодавства та належного захисту інформаційного простору України дистриб’ютор вирішив припинити з 4 квітня розповсюдження телепрограм «Ностальгия» і «Кто есть кто» з одночасним блокуванням їх сигналу для провайдерів програмної послуги.

Національна рада вітає такий приклад саморегулювання галузі. Відділ моніторингу постійно аналізує поширення програм іноземних мовників, при виявленні порушень регуляторний орган вживає необхідних заходів. Так, 2016 року ухвалено рішення про припинення ретрансляції майже 30 російських мовників, які не виконують норми українського законодавства.