Двом телеканалам оголошено попередження за порушення правил мовлення у день пам’яті – 100 років із дня початку «червоного терору»

08.11.2018

Національна рада провела позапланові перевірки діяльності ліцензіатів ТОВ «ТРК «КУПОЛ» (логотип «ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ»), ПрАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська» (логотип «34») та на підставі  їх результатів 8 листопада на засіданні оголосила цим компаніям попередження.

Відповідно, під час перевірки медіа-регулятор з’ясував, що 5 вересня, у День пам’яті – 100 років з дня початку «червоного терору» – злочинної репресивної політики комуністичного режиму, телеканали, що мовлять під логотипами «ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ» і «34», не дотрималися встановлених регуляторним актом правил мовлення у дні пам’яті і трауру. А саме, норм щодо поширення протягом доби мінімум раз на дві години інформації про день пам’яті, оголошення хвилини мовчання о 12:00  та розміщення на екрані палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, які є доречними до відповідної події, в проміжку ефірного часу з 00:00 до 11:02.  

З огляду на підтвердження зафіксованих моніторингом мовлення за 5 вересня порушень пункту б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» та пункту 4 Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затверджених рішенням Національної ради, регулятор ухвалив рішення про оголошення попередження двом компаніям —  ТОВ «ТРК «КУПОЛ», м. Київ та ПрАТ «Телевізійна служба Дніпропетровська», м. Дніпро.