Двом радіомовникам оголошено попередження за порушення у дні пам’яті

29.10.2020

Розглянувши результати позапланових виїзних перевірок ТОВ «Радіо МІКС» (позивні «Інформатор ФМ»), м. Дніпро та ДП «Новий обрій» (позивні «Радио пятница») м. Київ, Національна рада на засіданні 29 жовтня оголосила ліцензіатам попередження через порушення у дні пам’яті.

У День пам’яті жертв Голокосту, який відзначався 27 січня, в ефірі ТОВ «Радіо МІКС» о 12:00 не було оголошено хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 08.11.2018 № 2608-VIII «Про відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках» 13 вересня 2020 року (щороку у другу неділю вересня) в Україні відзначався День пам’яті. За результатами моніторингу мовлення ДП «Новий обрій» у цей день зафіксовано відсутність в ефірному часі інформації про день пам’яті у проміжок часу: з 0:00 до 09:59. 

Регулятор визнав порушення компаніями вимог пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. 

Національна рада оголосила ліцензіатам попередження і зобов’язала упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.