Двом провайдерам програмної послуги оголошено попередження

28.01.2021

Національна рада на засіданні 28 січня розглянула матеріали позапланових виїзних перевірок двох провайдерів програмної послуги – ТОВ «ЮНІОНКОМ», м. Київ, і ТОВ «УТЕЛС», м. Київ, – і за їх результатами оголосила попередження. 

Підставою для проведення позапланових перевірок провайдерів програмної послуги стали результати моніторингів, якими зафіксовано ознаки порушень компаніями умов ліцензій та норм чинного законодавства.

Так, перевіркою діяльності ТОВ «ЮНІОНКОМ» виявлено порушення вимог частини дев’ятої статті 39, частин п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки не ретранслювалися три програми універсальної програмної послуги – ТРК «Сатурн» у формі ТОВ, ТОВ «ТРК «Академія», ПАТ «НСТУ» (логотип «UΛ: КУЛЬТУРА»). Крім того, було встановлено, що провайдер порушує умови ліцензії, оскільки змінено загальну концепцію добору програм для ретрансляції: не ретранслюються  9 програм, передбачених ліцензією, натомість  ретранслюється 10 програм, не передбачених ліцензією.

ТОВ «УТЕЛС» оголошено попередження за порушення частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення, оскільки ретранслюються 3 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «HOLLYWOOD HD» (станом на день проведення моніторингу і перевірки програма не містилась у зазначеному переліку), «NASA», «TV 1000». Також провайдером зменшено мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі: за ліцензією – не менше 100%, фактично – 75%.

Під час проведення перевірки регулятором було взято до уваги, що канал «TV 1000 East» провів ребрендинг, скоригувавши логотип програми з напису «TV 1000 East» на напис «TV 1000» без зміни напряму програмного наповнення. 

Національна рада визнала порушення провайдерами програмної послуги норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та умов власних ліцензій і оголосила їм попередження. Також ліцензіатів зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензії і норм чинного законодавства.