Двом мовникам оголошено попередження за результатами планових перевірок

07.11.2019

Розглянувши результати планових виїзних перевірок ТОВ «Українська академія індустрії моди» (логотип «ODESSA FASHION»), м. Одеса, і ТРК «Надвірна» (позивні «Телерадіокомпанія «Надвірна»), м. Надвірна Івано-Франківської обл., Національна рада на засіданні 7 листопада оголосила ліцензіатам попередження через порушення вимог ліцензій і чинного законодавства.

Під час проведення планової перевірки регулятор з’ясував, що одеський місцевий телеканал «ODESSA FASHION» не дотримується частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки всі передачі транслюються без повідомлення інформації про ім’я автора чи авторів, адреси виробника цих передач.

За результатами планової перевірки ТРК «Надвірна», проведеної на підставі моніторингу від 9 жовтня 2019 року, регулятор зафіксував, що мовник не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки зменшено частку національного аудіовізуального продукту, мінімальний обсяг культурно-мистецьких і науково-просвітницьких програм. Крім того, взагалі не транслювалися дитячі передачі, яких відповідно до ліцензії мало би бути 1 год./добу. Це є порушенням вимог частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада оголосила зазначеним ліцензіатам попередження і зобов’язала упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.