Двом мовникам оголошено попередження за порушення вимог ліцензій

10.01.2019

Розглянувши результати планових виїзних перевірок Міськрайонної радіостудії «Ромен», м. Ромни Сумської обл. (ефірне мовлення, позивні «Радіостудія «Ромен») і ТОВ «РЕАЛ-МЕДІА», м. Херсон (ефірне мовлення, логотип «KRATU»), Національна рада на засіданні 10 січня оголосила ліцензіатам попередження через порушення вимог ліцензій і чинного законодавства.

 Під час проведення планової перевірки регулятор з’ясував, що Міськрайонна радіостудія «Ромен» не дотрималася частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки було змінено показники програмної концепції мовлення: зменшено мінімальний обсяг культурно-мистецьких і науково-просвітницьких передач. Крім того, з’ясувалося, що компанія порушила вимоги частини четвертої статті 35 цього ж Закону, бо протягом 30 робочих днів не подала до Національної ради відповідної заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною відомостей про пов’язаних осіб, склад управлінських та/або наглядових органів (зміни відбулись 21.04.2018).

За результатами планової перевірки ТОВ «РЕАЛ-МЕДІА», проведеної на підставі моніторингу від 28 листопада 2018 року, регулятор зафіксував, що мовник не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки взагалі не транслюються освітні передачі, яких відповідно до ліцензії мало б бути 3 год. 10 хв./добу.

Національна рада оголосила зазначеним ліцензіатам попередження і зобов’язала упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.