Двом мовникам оголошено попередження через недотримання умов ліцензії

07.02.2019

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-ПЛЮС», смт Мирне Запорізької обл. (логотип «МТВплюс»), і планової виїзної перевірки ТОВ продюсерського центру «Ексклюзив», м. Хмельницький  (логотип «Е»), Національна рада на засіданні 7 лютого оголосила мовникам попередження через порушення вимог ліцензій і чинного законодавства.

 Під час позапланової перевірки телеканалу «МТВплюс» було зафіксовано порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки виявлено не передбачену ліцензією ретрансляцію програм ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NEWSONE») обсягом 19 год. 30 хв./добу. Ліцензією ж дозволено ретрансляцію винятково програми ТОВ «СОЛАР МЕДІА» (логотип «Сонце») обсягом не більше як 19 год. 30 хв./добу. Також зменшено обсяг культурно-мистецьких, розважальних і дитячих передач, фільмопоказу й частку програм власного виробництва, взагалі не транслюються науково-просвітницькі передачі. Крім того, формат не відповідає ліцензійним умовам: за ліцензією – розважально-інформаційний, фільмопоказ, фактично – інформаційно-аналітичний.

За результатами планової перевірки телекомпанії «Е» було встановлено, що мовник не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки зменшено загальний обсяг мовлення у містах Волочиськ, Городок і Хмельницький та обсяг дитячих передач. Також змінено оператора телекомунікацій: за ліцензією має бути Хмельницька філія Концерну РРТ,  а фактично у м. Деражні   – Деражнянська районна студія телебачення TV-43, у м. Шепетівці – ТОВ Телерадіокомпанія «ЛАЙК ТВ», у м. Славуті – ТОВ «ДП «Контакт-Славута».

Національна рада оголосила обом ліцензіатам попередження і зобов’язала упродовж місяця привести діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.