Двом ліцензіатам призначено позапланові перевірки через недотримання ними програмних концепцій мовлення

28.10.2021

Національна рада на засіданні 28 жовтня розглянула моніторинги мовлення ТОВ «ТРК «ТВА» (позивні «ТВА ФМ»), м. Чернівці, та Івано-Франківського міського комунального підприємства телерадіокомпанії «ВЕЖА» (логотип «ВЕЖА»), м. Івано-Франківськ. За їх результатами цим ліцензіатам призначили позапланові безвиїзні перевірки. Відповідно до ухвалених рішень їх буде проведено у період із 12 по 26 листопада.

Моніторингом мовлення радіокомпанії «ТВА ФМ» за 28 вересня цього року регулятор зафіксував, що компанія не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Побачені в ефірі мовника програми значно відрізнялися за своїми параметрами від заявлених у ліцензії характеристик.

Так, було зменшено частку інформаційно-аналітичних та  публіцистичних  передач (за ліцензією їх має бути не менше ніж 3 год. 10 хв./добу, фактично ж вони були в ефірі лише 1 год. 16 хв. 19 сек./добу), освітніх  передач (за  ліцензією – не  менше  ніж 3 год./добу, а фактично – 20 хв. 18 сек./добу). Також фактично на третину менше було підбірки музичних творів (за ліцензією їх має бути не менше ніж 3 год./добу, а в ефірі транслювалися 1 год. 57 хв. 33 сек./добу). Взагалі не транслювалися дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію, яких відповідно до ліцензії мало би бути не менше як 1 год./добу.

Крім того, ліцензіатом не виконано одну із конкурсних умов. У день моніторингу було виявлено, що в ефірі мовника не поширювалися інформаційні передачі місцевої тематики про життя міста Новодністровська, Сокирянського району чи Чернівецької області. Відповідно до умов ліцензії таких передач має бути не менше ніж 15% загального обсягу власного мовлення. Це є ознаками порушень вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Також недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення зафіксовано  моніторингом телерадіокомпанії «ВЕЖА» за 9 жовтня цього року. Цей ліцензіат зменшив мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг культурно-мистецьких передач. Натомість було збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва.

А ще цього дня в ефірі мовника транслювався документальний фільм «Дім» («Нome») 2009 року випуску, країна-виробник – Франція. Його було озвучено російською мовою. Це є ознакою порушення абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Оскільки в діяльності ТОВ «ТРК «ТВА» і Івано-Франківського міського КП ТРК «ВЕЖА» виявлено ознаки порушення норм чинного законодавства, Національна рада із 12 по 26 листопада 2021 року проведе позапланові безвиїзні перевірки компаній і за їх результатами ухвалить відповідні рішення. До 17 листопада ліцензіати повинні надіслати на адресу представників Національної ради в областях документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки.