Двом ліцензіатам оголошено попередження через недотримання ними програмних концепцій мовлення

25.11.2021

Національна рада на засіданні 25 листопада  розглянула результати планових виїзних перевірок ТОВ «Регіональна телерадіокомпанія «МІР-ТВ» (логотип «ДНІПРО»), м. Тернівка Дніпропетровської обл., і ТОВ ТРК «Медіа-інформ» (логотип «МІ»), м. Павлоград Дніпропетровської обл. За їх результатами цим ліцензіатам оголошено попередження, оскільки вони не дотримуються своїх програмних концепцій мовлення.

 За результатами планової перевірки телеканалу «ДНІПРО», проведеної на підставі моніторингу від 1 жовтня 2021 року, регулятор зафіксував, що мовник не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, було зменшено частку дитячих передач (за ліцензією їх має бути 1 год./добу, фактично вони були в ефірі тільки 19 хв./добу) і фільмопоказу (за ліцензією – 3 год./добу, а фактично – 19 хв./добу). Натомість удвічі збільшено частку показу інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач (із 3 год./добу до 7 год.  42 хв./добу) і культурно-мистецьких передач (із 30 хв./добу до 1 год./добу).

Крім того, під час перевірки було встановлено, що ліцензіат протягом 30 робочих днів не подав до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії на мовлення у зв’язку зі зміною відомостей про керівника, прямого  власника (співвласників) та/або кінцевого бенефіціарного власника (контролера). У ліцензії компанії досі зазначено, що її керівником є Петрова Римма Іванівна, яка померла у 2017 році. Тому Національна рада визнала порушення ТОВ «Регіональна телерадіокомпанія «МІР-ТВ» частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Під час планової перевірки телеканалу «МІ» медіарегулятор зафіксував, що мовник також не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки значно  зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією – 20 год./добу, фактично – 4 год./добу).

Національна рада оголосила зазначеним ліцензіатам попередження і зобов’язала упродовж 14 днів привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.