Двом ліцензіатам Національної ради оголошено попередження

11.01.2018

Національна рада на засіданні 11 січня застосувала санкцію «оголошення попередження» до двох компаній – ПП «ДОБОШ», с. Косівська Поляна Закарпатської обл., і КП «Редакція районного радіомовлення «Вісті Краснопільщини» Краснопільської районної ради, смт Краснопілля Сумської обл.

Провайдеру програмної послуги «ДОБОШ» оголошено попередження за результатами планової перевірки, проведеної 10 листопада 2017 року. Перевірка зафіксувала порушення частини дев’ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки універсальна програмна послуга ретранслюється не в усьому обсязі: не ретранслюються 2 програми – «М-студіо» та «ДАНІО». Також не було дотримано частини п’ятої статті 42 зазначеного закону через те, що загальна концепція добору програм ретранслювалася з порушеннями: за ліцензією – 22 програми, фактично – 29. Зафіксовано 9 програм, не передбачених загальною концепцією, натомість не ретранслювалися 4 програми.

Під час перевірки проводового радіомовника «Вісті Краснопільщини» виявлено низку порушень чинного законодавства, зокрема частини сьомої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки компанія не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення: зменшено загальний обсяг мовлення, частку програм власного виробництва, мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних, розважальних та музичних передач, категорії «Інше» та змінено сітку мовлення.  Разом з тим ліцензіат вчасно не подав відомості про органи управління, що є порушенням частини четвертої статті 35 зазначено закону.

Упродовж місяця компанії мають привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.