Двом ліцензіатам Національної ради оголошено попередження через недотримання правил мовлення у дні пам’яті

22.08.2018

За результатами перевірок ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл. (супутникове мовлення, логотип «Горизонт-TV») і ТОВ «Телерадіокомпанія «Алма», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «Терра») Національна рада 22 серпня ухвалила рішення оголосити цим компаніям попередження через порушення ними законодавчих норм,  Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, а також відповідних указів Президента України та постанови Верховної Ради України.

Телеканал «Горизонт-TV» 8 травня у День пам’яті та примирення не оголосив о 12.00 хвилини мовчання, яка мала супроводжуватися звуком метронома, а також у проміжку часу з 00:00 до 08:03 на екрані не було відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки, які є доречними до відповідної події.

На телеканалі «Терра» 18 травня, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу і День боротьби за права кримськотатарського народу, та 20 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, о 12.00 не було хвилини мовчання й не поширювалася інформація про день пам’яті, як це має відбуватися мінімум раз на дві години в ефірному часі.

Застосувавши до обох мовників санкцію оголошення попередження, їм вказано на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.