Двох російських акторів включено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці

26.04.2024

Національна рада 25 квітня вирішила включити до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці російських акторів – Максима Громова і Олександра Панова. Рішення регулятора базуються на проведеному моніторингу й аналізі контенту онлайн-медіа, платформ і соціальних мереж.

Громов Максим Станіславович, 1998 р. н., і Панов Олександр Альбертович, 1993 р. н., знялися у пропагандистському антиукраїнському відеоролику, що активно поширювався на платформах спільного доступу до відео YouTube, Х, TikTok, Telegram. Він націлений на зрив мобілізаційних заходів в Україні та розпалення ненависті і ворожнечі між громадянами нашої країни.

Цей ролик є продуктом спеціальної інформаційно-психологічної операції рф, що спрямована проти національної безпеки та оборони України, територіальної цілісності, суверенітету і громадського порядку України.

Зважаючи на це, будь-яка публічна діяльність зазначених акторів, у тому числі використання творів (фільмів, передач, музичних творів тощо), фонограм, відеограм, створених за їх участі, може створити потенційну, актуальну загрозу національній безпеці, територіальній цілісності, а також громадському порядку в Україні. А тому Національна рада ухвалила включити Максима Громова і Олександра Панова до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Медіарегулятор також звернеться до Міністерства культури та інформаційної політики України, яке веде цей Перелік, щодо внесення акторів до нього.