Двох ліцензіатів буде перевірено на дотримання вимог законодавства

18.04.2019

18 квітня Національна рада ухвалила рішення про призначення позапланових перевірок  –  провайдеру програмної послуги ДП Телерадіо студії «ОВІС-2» малого приватного підприємства «ОВІС», м. Могилів-Подільський Вінницької області і ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС», що мовить під логотипом «МТВплюс» в смт Мирному Запорізької області.

На підставі листа від Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, в якому повідомляється, що провайдер програмної послуги ДП Телерадіо студії «ОВІС-2» поширює програми, що не входять до переліку іноземних програм дозволених для ретрансляції в Україні, 22 березня 2019 року Національна рада провела моніторинг програм ліцензіата, які він надає у складі програмної послуги. Так, у мережі провайдера було зафіксовано ретрансляцію чотирьох російських телеканалів, три з них – «СТС», «Родное кино», «ТВ 3» – не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а також телеканал «Наше любимое кино», ретрансляцію якого було тимчасово заборонено через невідповідність вимогам законодавства України. Для встановлення наявності порушення Національна рада призначила провайдеру з Вінниччини позапланову виїзну перевірку.

Телеканал «МТВплюс» вирішено перевірити повторно, оскільки 7 лютого 2019 року до  нього було застосовано санкцію «оголошення попередження», а також зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства. Однак результати моніторингу мовлення телеканалу за 29 березня 2019 року засвідчили неусунення порушень та невиконання рішення Національної ради.

 За результатами призначених перевірок регулятор ухвалить відповідні рішення щодо обох ліцензіатів.