Дві телекомпанії отримали попередження через недотримання Правил мовлення у дні жалоби

05.12.2019

Відповідно до результатів позапланових перевірок до двох телемовників регулятор застосував санкцію «оголошення попередження» через недотримання Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Так, за моніторингом ефіру  ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин», м. Кропивницький (місцеве багатоканальне мовлення, логотип «Вітер»), порушення виявлено 1 вересня 2019 року, коли в Україні відзначалися 80-ті роковини початку Другої світової війни.

Зокрема, зафіксовано: у проміжки часу з 10:00 до 24:00 не було будь-якої інформації про день пам’яті; з 10:00 до 11:19 на екрані не було розміщено стилізованого зображення або палаючої свічки; о 12:00  компанія не оголосила хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Глас», м. Київ (супутникове мовлення, логотип:  зображення ангела білого кольору із сурмою) допустило порушення 8 вересня 2019 року – у день відзначення 75-х роковин початку депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

Перевіркою встановлено, що у проміжок часу з 0.00 до 08.59 на екрані цього мовника не було відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки, а о 12.00 – оголошення хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.

Таким чином, Національна рада застосувала до ліцензіатів санкцію «оголошення попередження» та вказала їм на  неприпустимість порушень вимог чинного законодавства у подальшому.