Дві телекомпанії і одна радіостанція отримали попередження від регулятора

18.04.2019

За невиконання умов ліцензій і чинного медійного законодавства, що було підтверджено перевірками, Національна рада попередила трьох мовників та вимагає від них усунення порушень.

За результатами планової виїзної перевірки ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл. (логотип «ГОРИЗОНТ-TV»), Національна рада оголосила попередження цьому телеканалові через невиконання програмної концепції мовлення.

На підставі моніторингу від 1 березня 2019 року перевіркою зафіксовано зменшення частки програм власного виробництва: за ліцензією – 10 год./добу, фактично – 7 год. 12 хв./добу, що є порушенням частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Відповідно до акту планової виїзної перевірки ТОВ «ПРО МЕДІА ГРУПП», м. Городок Хмельницької обл. (логотип: «1 ПОДІЛЬСЬКИЙ») Національна рада на підставі моніторингу ефіру мовника у смт Білогір’я та м. Полонне Хмельницької області зафіксувала відсутність мовлення у визначений ліцензією термін (упродовж року від дня отримання дозвільних документів).

Представник компанії «1 ПОДІЛЬСЬКИЙ» пояснив на засіданні, що були певні труднощі з виходом в ефір до 25 лютого 2019 року. Про це мовник листом заздалегідь повідомив Національну раду та зобов’язався розпочати мовлення не пізніше 26 березня. Нині компанія мовить 24 години на добу в багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVBT-T2. Регулятор врахував ці обставини і не став ухвалювати рішення про анулювання ліцензії, як це було передбачено проектом рішення, однак визнав порушення частини першої статті 43 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і оголосив попередження.

Планова виїзна перевірка ПП «Будпроект-максимум», м. Ватутіне Черкаської обл. (позивний «Радио-активность») виявила низку порушень: частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – не було упродовж 30 робочих днів подано до Національної ради заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною відомостей про органи управління, в компанії змінився директор за ліцензією –  Кохан Віталій Анатолійович, фактично –  Бабенко Тетяна Анатоліївна (зміни відбулися 12.03.2018); частини восьмої статті 28, оскільки зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією – 11 год. 30 хв./добу,  фактично – 8 год. 14 хв./добу) та обсяг розважально-музичних програм (за ліцензією –  4 год./добу,  фактично – 3 год. 43 хв./добу).

Таким чином Національна рада застосувала до цих трьох мовників санкцію «оголошення попередження» та зобов’язала їх упродовж місяця увідповіднити свою діяльність умовам ліцензій та чинного законодавства.