Два телеканали «Дитячого телебачення України» мають сплатити понад 38 тисяч гривень штрафу

10.01.2019

Національна рада розглянула результати планової виїзної перевірки телеканалів ТОВ «Дитяче телебачення України» – «NIKI kids» та «NIKI junior», які здійснюють супутникове мовлення у м. Києві.  З огляду на зафіксовані у їхній діяльності порушення законодавства 10 січня регулятор вирішив застосувати до обох мовників санкцію «стягнення штрафу» в розмірі 19 306,05 гривень.

Під час планової перевірки телеканалів «NIKI kids» і «NIKI junior», яка проводилася на підставі результатів моніторингу мовлення за 14 вересня 2018 року, Національна рада з’ясувала, що в їхньому ефірі загальний обсяг мовлення національного аудіовізуального продукту становить значно менше, ніж того вимагає Закон. А саме: телеканал «NIKI kids» транслював відповідний контент обсягом 1,5%, «NIKI junior» –  1,75%.  Однак чинним законодавством України встановлено, що його загальна частка має бути не менше 50%.

Також було зафіксовано, що обидва телеканали не дотримуються умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, ліцензіати суттєво зменшили мінімальну частку національного аудіовізуального продукту – телеканал «NIKI kids» до 22 хвилин на добу,  «NIKI junior» – до 25 хвилин. Водночас максимальна кількість аудіовізуальної продукції іноземного виробництва в ефірі обох мовників  значно збільшилася.  Фактично на телеканалі «NIKI kids» його частка становила  23 год. 39 хв. на добу та  23 год. 34 хв. на добу — в ефірі «NIKI junior». Відповідно до умов ліцензії загальний обсяг національного аудіовізуального продукту та контенту іноземного виробництва в ефірі цих мовників має становити однаково по 12 годин добового мовлення.

За порушення частини восьмої статті 28 та частини першої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», регулятор вирішив призначити телеканалам «NIKI kids» та «NIKI junior» штраф. Відповідно в тридцятиденний термін із дня повідомлення про ухвалене рішення вони мають сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 5%  загальної суми ліцензійного збору, що становить для обох телеканалів по 19 306,05 грн.