Два роки позбавлення волі мешканцю Сумщини – за безліцензійну діяльність, порушення авторських прав і ретрансляцію російських каналів

03.04.2020

Ямпільський районний суд Сумської області визнав жителя смт Середино-Буди винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 176  Кримінального кодексу України (порушення авторського права і суміжних прав), і виніс вирок щодо позбавлення його волі терміном на два роки.

Факт провадження безліцензійної діяльності у прикордонному районі Сумщини було виявлено 2017 року співробітниками Служби безпеки України спільно із представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Ларисою Якубенко.

Житель прикордонного селища міського типу Середино-Буди створив кабельну мережу та надавав мешканцям населеного пункту послуги кабельного телебачення без ліцензії Національної ради. Також чоловік здійснював ретрансляцію українських телеканалів без відповідних угод із правовласниками і поширював російські програми «Россия 1», «ОРТ», «ТНТ», «НТВ», ретрансляцію яких обмежено на території України.

Оперативним шляхом було встановлено, що так звану студію було обладнано в спеціально орендованому офісі. Отриманий через супутникові антени український контент і російські телеканали, які не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, ретранслював кінцевим споживачам і отримував за це прибуток. Під час обшуків за його місцем роботи і проживання правоохоронці вилучили обладнання й документи.

Було також встановлено, що власникам авторських і суміжних прав завдано збитків у великих розмірах, оскільки ретрансляцію українських телеканалів зловмисник здійснював без відповідних угод.

Незаконна діяльність мешканця Середино-Буди була блокована співробітниками Головного управління СБУ в Сумській області спільно з представником Національної ради України в Сумській області та працівниками Національної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Згідно з вироком Ямпільського районного суду Сумської області зловмисника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 176  Кримінального кодексу України, та засуджено до двох років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік. Вирок набув законної сили.