Два регіональні телеканали буде перевірено на дотримання ліцензійних умов

10.06.2021

10 червня Національна рада призначила позапланові перевірки діяльності – ТОВ ТРК «Кабельні телевізійні мережі», що мовить з логотипом «КТМ» у багатоканальній мережі м. Олександрія Кіровоградської області та кабельного мовника з м. Конотоп Сумської області «Конотопська дитяча телерадіоорганізація «КОН-ТАКТ» (логотип «Графічне зображення букв К і Т та між ними стилізоване обличчя людини»). За результатами моніторингу Національної ради ці компанії здійснюють телевізійне мовлення з ознаками недотримання умов ліцензії та програмної концепції.

В ефірному мовленні телеканалу «КТМ» 30 квітня 2021 року Національна рада зафіксувала ознаки порушення низки статей Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – частини п’ятої статті 6, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої і третьої статті 46, пункту а) частини першої та пункту е) частини першої статті 59. Телеканал транслював музичну передачу та програму телепродажу без зазначення імені автора чи авторів, назви і адреси виробника програми. Також цього дня програмне наповнення «КТМ» не відповідало програмній концепції, що передбачена його ліцензією. Зокрема, мовник зменшив частку програм (передач) власного виробництва і мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, збільшив максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва та самовільно змінив формат мовлення із музично-культурологічного на музичний/фільмопоказ. Крім того, в окремий проміжок часу в його ефірі зображувалося два логотипи одночасно – «КТМ» та «GENUINETV», що не передбачено ліцензією.

Інші зафіксовані ознаки порушення у мовленні телерадіоорганізації стосуються здійснення рекламної діяльності і спонсорства з недотриманням вимог Закону України «Про рекламу».

«Конотопська дитяча телерадіоорганізація «КОН-ТАКТ» 14 і 31 травня 2021 року не здійснювала кабельне мовлення, яке згідно з її ліцензією має становити 10 год/добу. З огляду на це мовник перевіритиметься на дотримання частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Результати перевірок ліцензіатів згодом виноситимуться на засідання і на підставі з’ясованих фактів до кожного з них буде ухвалено рішення.