Два провайдери з Донецької області отримали попередження за порушення

13.05.2021

На засіданні 13 травня Національна рада оголосила попередження ліцензіатам, які надають програмну послугу в населених пунктах Донецької області, – ПП «Дельта», м. Курахове і ФОП Анділахая О.А., м. Костянтинівка. Підставою для застосування санкцій стали, зокрема, такі порушення – надання універсальної програмної послуги не в повному обсязі, ретрансляція іноземних програм, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, недотримання умов ліцензії.

Під час здійснення позапланової перевірки Національна рада з’ясувала, що провайдери ведуть діяльність із порушенням пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради, а також норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, у програмах ФОП Анділахая О.А. виявлено недотримання частини другої статті 42, у ПП «ДЕЛЬТА» –  частини дев’ятої статті 39 і частини другої статті 42.

Обидва провайдери у складі своєї програмної послуги ретранслювали іноземні програми, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. ФОП Анділахая О.А. в аналоговій технології розповсюджував програму «Travel+adventure» і ще чотири програми у цифровій технології: «2х2», «Kinosat», «Супер», «ТНТ 4». ПП «Дельта» за технологією IPTV ретранслював іноземну програму «NASA» в с. Георгіївка, с. Дальнє, с. Максимільянівка та с. Дачне.  Також провайдери порушили загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки зменшили мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі.

Крім того, провайдер з міста Костянтинівка ФОП Анділахая О.А. поширював 9 програм у цифровій технології, що не передбачено умовами його ліцензії, а ПП «Дельта»  надавав універсальну програмну послугу не в повному обсязі  без чотирьох програм та змінив територію розташування (прийому) багатоканальної телемережі з м. Курахове Донецької області, яке зазначено у його ліцензії, на  м. Курахове, с. Георгіївка, с. Дальнє, с. Максимільянівка, с. Дачне Донецької області. До того ж, у складі програмної послуги ПП «Дельта», що надається в м. Курахове Донецької області за аналоговою, цифровою та IPTV-технологією розповсюдження програм, ретранслюється програма з логотипом «NAVIGATOR», яка відповідно до ліцензії має право розповсюджуватись виключно на території м. Вишневе, м. Боярка, с. Софіївська Борщагівка Київської області в мережі оператора телекомунікацій ТОВ «МАКСИМУМ-НЕТ», м. Боярка Київської області.

Національна рада визнала виявлені порушення. Протягом місяця з дня ухвалення рішення про застосування санкцій ліцензіати зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.