Дозвіл на тимчасове мовлення в Гірнику Донецької області отримало «Вільне радіо», ще низці мовників дозволи перевидано

19.08.2021

Члени Національної ради на засіданні 19 серпня задовольнили низку клопотань ліцензіатів стосовно перевидачі їм дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом, оскільки термін дії попередніх завершується. Окрім того, новий дозвіл на тимчасове мовлення отримала радіостанція «Вільне радіо», а для низки ліцензіатів змінено технічні характеристики мовлення.

Так, Національна рада видала дозвіл на тимчасове мовлення ТОВ «ТРК «Вільне радіо» (позивні «Вільне радіо»), м. Київ. Відтепер програми цієї  радіостанції звучатимуть на частоті 106,0 МГц у м. Гірнику Донецької області.

Також за результатами розгляду заяв телерадіоорганізацій було продовжено дозволи на тимчасове мовлення ТОВ «ТРК «Донбас Онлайн» (позивні «Донбас Онлайн»), м. Сєвєродонецьк Луганської області. Передачі цієї радіостанції далі можна буде слухати у м. Бахмуті, м. Костянтинівці, м. Мар’їнці, смт Новотроїцькому, м. Покровську Донецької області і у с. Бахмутівці Щастинського (Новоайдарського) району, смт Новотошківському, смт Станиця Луганська КПВВ, с-щі Широкому Щастинського (Станично-Луганського) району Луганської області

Подовжив регулятор дозволи на тимчасове мовлення і АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», м. Київ. Відтак «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура» й «Українське радіо. Пульс» далі виходитимуть в ефір у смт Комишувасі Луганської області. Окрім того, програми «Українського радіо» і «Радіо «Культура» можна чути і в селищі Широкому Луганської області.

Водночас програми Суспільного «UA:ПЕРШИЙ» та «UA:КРИМ» транслюватимуться на 12 ТВК і 28 ТВК відповідно у с. Чонгарі Генічеського району Херсонської області.

У м. Гірнику Донецької області на 3 ТВК мовитиме «UA:КУЛЬТУРА».

«UA:ДОНБАС» наразі має дозвіл на тимчасове мовлення на 52 ТВК у смт Комишувасі Луганської області.

Центральна телерадіостудія Міністерства обороним. Київ (позивні «Армія FM – військове радіо»), продовжуватиме працювати на частоті 95,6 МГц у смт Комишувасі Луганської області.

Дозволи на тимчасове мовлення цим ліцензіатам продовжено ще на рік.

Через перепланування мережі цифрового телевізійного мовлення у м. Гірнику Донецької області (стандарт DVB-T/Т2) відбулися зміни каналу мовлення з 57 ТВК на 35 ТВК для низки телерадіоорганізацій, а саме: ДП «Парламентський телеканал «Рада» (логотип «РАДА»), м. Київ, ТОВ «Міжнародна комерційна ТРК» (ICTV), м. Київ,  ТОВ «Телеканал СТБ» (логотип «С-Можливо все!»), м. Київ, ТОВ «ТРК «Студія 1+1» (логотип «1+1»), м. Київ,  ТОВ «Гравіс-кіно» (логотип «2+2»), м. Київ, ТОВ «Інформаційне агентство «ПРАВДАТУТ» (логотип «ПРАВДА ТУТ»), м. Київ, і ТОВ «ТРК «Донбас онлайн», (логотип «Донбас Онлайн»), м. Сєвєродонецьк.

Завдяки видачі телерадіоорганізаціям дозволів на тимчасове мовлення громадяни, які проживають на територіях проведення операції Об’єднаних сил і на межі з окупованим Кримом, можуть дізнаватися про важливі події нашої країни із програм українських телеканалів і радіостанцій.