Досвід медіа у висвітленні гендерно чутливого відновлення України – дослідження

04.04.2024

Чутливість медіа до гендерних питань є важливою складовою для досягнення гендерного балансу в суспільстві. Це питання перебуває і в полі зору Національної ради, яка регулярно проводить гендерні моніторинги і доносить до медіа важливість зосереджуватися на ньому. Нове дослідження ГО «Жінки в медіа» сфокусоване на темі висвітлення в медіа теми гендерно чутливого відновлення України. Спільно з цією організацією медіарегулятор недавно досліджував Гендерний профіль українських медіа.

Організація зазначає, що тема гендерно чутливого відновлення має бути врахована в журналістських матеріалах наскрізно. На це безпосередньо впливають здатність журналістів і медіа визнавати наявні гендерні відмінності, наявність у суспільстві дискримінації за ознакою статі, проявів нерівності.

Гендерно чутливе відновлення охоплює низку питань, у тому числі щодо зайнятості й оплати праці, неоплачуваної роботи жінок, дискримінації і насильства на роботі тощо.

Дослідження проведене методом анкетування. Загалом було опитано 117 респонденток і респондентів із 94 українських редакцій.

Результати дослідження англійською мовою.

Пропонуємо ознайомитися з результатами дослідження українською мовою тут: