Донецька, Луганська і Херсонська області випереджають інші регіони за кількістю отриманих частот

10.07.2019

Упродовж 2014 – 2019 років найбільшу кількість радіочастот було видано мовникам у Донецькій, Луганській і Херсонській областях. Такі підсумки розподілу виданих регулятором частот по регіонах озвучив під час прес-конференції 10 липня член Національної ради Сергій Костинський.

За останні п’ять років у Донецькій області з’явилося додаткових 51 частота, в Луганській – 45, у Херсонській – 31.

«Це є результатом сфокусованої роботи Національної ради з розбудови  телерадіомовлення в певних регіонах», – сказав Сергій Костинський.

У п’ятірку лідерів також потрапили Харківська і Львівська області, де було видано відповідно 25 і 21 частоту.

Значне збільшення мовників у Донецькій, Луганській і Херсонській областях відбулося завдяки координації зусиль різних сторін задля відновлення мовлення українських телерадіоорганізацій. Ще 2014 року Національна рада запровадила надання ліцензіатам дозволів на тимчасове мовлення на території проведення антитерористичної операції. Наприкінці 2017 року цей механізм, який засвідчив свою ефективність, був внесений у закон і забезпечив видачу таких дозволів ще й для мовників в окремих районах Херсонської області. Зараз, за словами Сергія Костинського, чекає на розгляд законопроект, який дасть змогу застосовувати цю практику і в прикордонних районах Харківської, Сумської і Чернігівської областей. «Він дозволить нам дуже швидко, дуже ефективно привести на прикордоння українські радіостанції», – висловився він.

Станом на 1 червня 2019 року Національна рада видала українським мовникам 95 дозволів на тимчасове мовлення, і вже минулого тижня регулятор почав перевидавати дозволи в тих випадках, коли їхній термін завершується, а також видавати нові дозволи.

Розвиток мовлення на території проведення ООС і на межі з Кримом відбувається в рамках діяльності міжвідомчої комісії, що створена при Міністерстві  інформаційної політики. До неї входять представники Національної ради, МІП, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Українського державного центру радіочастот, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, Херсонської облдержадміністрації.