Домовлено про ще один крок на шляху до перетворення НТКУ в суспільного мовника

27.07.2016

27 липня в Національній раді відбулася зустріч представників регуляторного органу і філії  Національної телекомпанії України «Центральна дирекція “Українське радіо”», на якій обговорено питання  впорядкування ліцензій мовника.

Зокрема, було розглянуто пропозицію регулятора щодо об’єднання ліцензій за способом розповсюдження  програм (проводове, ефірне, супутникове мовлення), за діапазонами (ФМ, УКХ, СХ) і за програмами – УР-1, УР-2, УР-3.

Учасники зустрічі схвально відгукнулися на озвучені пропозиції і домовилися напрацювати шляхи їх реалізації. «Зазначене дасть змогу максимально зменшити кількість ліцензій НТКУ на радіомовлення. Це – ще один крок до перетворення НТКУ в суспільного мовника», – підсумував член Національної ради Сергій Костинський.

Загалом сьогодні НТКУ має 83 ліцензії на ефірне радіомовлення і 5 – на супутникове.

Крім того, нині Національна телекомпанія України проводить аналіз власних радійних мереж з метою вилучення із ліцензій передавачів УКХ-діапазону, які тривалий час не використовуються, а також працює над можливістю розбудови усіх ефірних мереж мовлення кожної з програм Українського радіо.