Національна рада продовжує планову роботу із забезпечення переходу місцевих телевізійних мовників з аналогового на цифровий (DVB-T2) стандарт мовлення. У травні цього року Національна рада отримала від ДП «Український державний центр радіочастот» попередні результати розрахунків, а в червні ─ оригінали висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб місцевого цифрового мовлення. Цифрові телевізійні канали прораховано у 35 населених пунктах 15 областей України:
- Топільне, Цумань Волинської області,
- Кривий Ріг, Павлоград, Перещепине Дніпропетровської області,
- Маріуполь Донецької області,
- Житомир Житомирської області,
- Бердянськ, Мелітополь Запорізької області,
- Калуш, Коломия (Дебеславці), Стримба Івано-Франківської області,
- Миколаїв, Первомайськ Миколаївської області,
- Одеса, Доброслав Одеської області,
- Карлівка Полтавської області,
- Дубно Рівненської області,
- Горішня Вигнанка, Кременець, Лозова, Теребовля, Шумськ Тернопільської області,
- Лозова Харківської області,
- Скадовськ Херсонської області,
- Волочиськ, Городок, Деражня, Дунаївці, Кульчіївці, Крупець (Славута), Полонне, Хмельницький, Шепетівка Хмельницької області,
- Умань (Полянецьке) Черкаської області.
- Найближчим часом Національна рада очікує ще на 10 висновків від ДП «УДЦР» для міст:
- Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Любомль, Маневичі Волинської області,
- Апостолове, Васильківка, П’ятихатки Дніпропетровської області,
- Львів, Самбір Львівської області,
- Охтирка Сумської області.
Станом на 25 червня 2020 року в телерадіоінформаційному просторі залишилося 71 телерадіоорганізація, яка має ліцензію на аналогове мовлення і не має на цифрове. Оголошення конкурсу на 45 нових населених пунктів дозволить перевести на цифрове мовлення 39 компаній. На жаль, для м. Івано-Франківськ, де сьогодні в аналоговому стандарті працює 1 телерадіоорганізація, військові не погодили прорахований УДЦР канал, тож цій телекомпанії доведеться вирішувати питання подальшого мовлення у мережах провайдерів програмної послуги міста. Для трьох міст Чорноморськ, Зміїв та Бровари УДЦР запропонував перенести мовлення до обласних центрів і нині компанії вирішують для себе можливості такого переносу. 26 телерадіоорганізацій із загальної кількості не виявили бажання продовжувати мовлення у цифровому стандарті, вони не подавали на прорахунок каналів і не брали участі в раніше оголошених Національною радою конкурсах на місцеве мовлення (хоча для 11 компаній є можливість мовити у багатоканальній телемережі МХ-5). 3 телерадіоорганізації у м. Києві зможуть перейти на цифрове мовлення шляхом ліцензування мовлення на двох діючих або новому цифровому каналі, перенесеному з Броварів.
Як відомо, згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, зупиняється ініціювання, оголошення і проведення конкурсів Національною радою.
Тому наразі Національна рада опрацьовує всю необхідну інформацію для підготовки проєктів рішень про оголошення конкурсу на місцеве цифрове мовлення в стандарті DVB-T2 і після завершення карантину розгляне їх на черговому засіданні Національної ради.