До уваги ліцензіатів Національної ради! Інформація щодо переліку юридичних осіб та телерадіопрограм, до яких застосовано санкції рішенням РНБО від 14 травня 2020 року, що введене в дію Указом Президента від 14 травня 2020 року № 184/2020

15.11.2021

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2020 року «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», що було введене в дію Указом Президента України від 14 травня 2020 року № 184/2020, визначено список юридичних і фізичних осіб, до яких державою Україна застосовуються санкції, що полягають в анулюванні або зупиненні дії ліцензій та інших дозволів, одержання яких є умовою для провадження певного виду діяльності, забороні користування радіочастотним ресурсом України, обмеженні будь-якої економічної і фінансової діяльності зазначених компаній-резидентів держави-агресора на території України тощо.

Список осіб, щодо яких Україною застосовано санкції, містить 35 юридичних осіб – резидентів Російської Федерації, основним видом діяльності яких є діяльність у сфері телебачення та радіомовлення і які провадять мовлення 69 телевізійних і радіопрограм (перелік наведено в таблиці).

Із 35-ти юридичних осіб 16 мають реєстрацію на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і забезпечують мовлення 28-ми телевізійних і радіопрограм.

Для мовлення цих програм на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя окупаційною владою держави-агресора незаконно використовується радіочастотний ресурс України.

Звертаємо вашу увагу, що телевізійні програми «Мир 24», «Боец», «Наш футбол», «Карусель» та «КХЛ» (KHL TV channel) було вилучено з переліку дозволених телеканалів рішеннями Національної ради, а отже, їх ретрансляція призведе до застосування штрафних санкцій.

Звертаємо увагу на те, що ТОВ «СТС Медіа», ТОВ «Профмедіа ТВ», ТОВ «Новий канал» (м. Москва) попри тимчасову відсутність мовлення також внесені до переліку юридичних осіб, до яких застосовані санкції РНБОУ, а тому в разі здійснення ними мовлення ретрансляція їх телепрограм буде вважатися порушенням.

У разі наявності актуальної інформації про зміну статусів вказаних юридичних осіб або інших змін форм діяльності у сфері телебачення і радіомовлення інформація буде оновлюватися.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України», введеного в дію Указом Президента України від 25 лютого 2017 року № 47/2017, визазначено, що Національна рада відповідно до компетенції бере участь у забезпеченні захисту українського інформаційного простору від пропагандистської аудіовізуальної та друкованої продукції держави-агресора.

Дбаючи про інтереси держави і усвідомлюючи наслідки наявності в українському інформаційному просторі програм, що містять пропаганду держави-агресора, а також враховуючи, що трансляція та/або ретрансляція телевізійних та радіопрограм Російської Федерації в українському інформаційному просторі є формою економічної діяльності іноземних юридичних осіб, до яких застосовано санкції Радою національної безпеки і оборони, звертаємо увагу ліцензіатів Національної ради на необхідність врахувати у своїй діяльності  обмежувальні заходи, спрямовані на захист національного інформаційного простору, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України.