До уваги керівників суб’єктів у сфері лінійних медіа! 10 вересня – День пам’яті українців – жертв примусового виселення у 1944-1951 роках

08.09.2023

Національна рада нагадує, що 10 вересня 2023 року (друга неділя вересня) вшановується День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

10 вересня вшановуємо пам’ять жертв примусової депортації з українських земель, враховуючи шкоду, яку їм завдав комуністичний режим, що призвело до знищення національної ідентичності та культури. Захоплення російськими військами у 2022 році українських громадян на окупованих територіях з подальшим їх вивезенням до фільтраційних таборів та депресивних районів рф – це сьогоднішня версія колишнього примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

Національна рада рекомендує суб’єктам у сфері лінійних медіа висвітлювати інформацію щодо вшанування зазначеного вище Дня пам’яті шляхом:

  • інтегрування інформації про цей день пам’яті до повідомлень про висвітлення сьогоднішніх подій,
  • вшанування хвилиною мовчання о 12:00.

Також нагадуємо про те, що о 9:00 щоденно в ефірі всіх суб’єктів у сфері лінійних медіа незалежно від форми власності оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України. Так громадськість вшановує світлу пам’ять і героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії рф проти України.

До того ж звертаємо увагу всіх суб’єктів у сфері лінійних медіа, що в разі фіксації і встановлення порушень вказаних вище Правил регулятор матиме підстави для застосування заходів реагування, передбачених Законом України «Про медіа».