До уваги абонентів супутникового мовлення!

28.12.2019

До Національної ради почастішали звернення громадян про запровадження провідними медіагрупами кодування супутникових програм. Регуляторний орган вкотре наголошує, що попри свої застереження щодо ймовірності послаблення рівня інформаційної безпеки України українські медіагрупи все ж спільно вирішили запроваджувати європейську практику кодування супутникового сигналу і, таким чином, посилити захист своїх авторських прав на телевізійний продукт, що, на їхню думку, сприятиме боротьбі з піратством, а також розвитку ринку платного телебачення.

Задля цього у 2020 році медіагрупи планують закодувати свій сигнал і передати права на супутникову ретрансляцію до провайдерів програмної послуги ТОВ «Віжн ТВ» (Viasat) і ТОВ «Екстра-ТВ» (XТRA TV).

Зазначаємо, що для перегляду 23 супутникових програм чотирьох провідних медіагруп України – «1+1 Media», «Медіагрупа Україна», «StarLightMedia» та «Inter Media Group», – необхідно буде вносити абонентську плату вказаним вище провайдерам, які мають відповідні ліцензії Національної ради.

У разі якщо абонент використовує ефірний цифровий прийом (DVB-T2) або переглядає телевізійні програми за допомогою провайдерів програмної послуги, які надають послуги кабельного (аналогового та цифрового) телебачення, зокрема IPTV, то вищенаведені зміни його не стосуватимуться.

Просимо глядачів програм супутникового мовлення заздалегідь врахувати зазначені обставини і звертатися за додатковою інформацією безпосередньо до провайдерів програмної послуги ТОВ «Віжн ТВ» (Viasat) і ТОВ «Екстра-ТВ» (XТRA TV).