До трьох компаній застосовано санкцію попередження, ще чотирьом призначені позапланові перевірки

19.09.2011

Під час розгляду результатів перевірок на засіданні Національної ради 2 лютого ц. р. три компанії отримали попередження.

До ТОВ «Музичне телебачення», м. Київ, застосовану цю санкцію у зв’язку зі зверненням Генеральної прокуратури та народного депутата М. Томенка стосовно трансляції мультиплікаційного фільму «Південний парк» у невідповідний час. Перевіркою встановлено факт, що 25 травня 2010 року цей мультфільм транслювався о 21:58, що не відповідало прокатному посвідченню, за умовами якого фільм має індекс глядацької аудиторії «18», тобто телепродукція з цим індексом має транслюватися в ефірі після 23 години.

Як пояснив представник «Музичного телебачення», що був присутній на засіданні, така ситуація склалася через недогляд. Адже попереднє державне посвідчення на серію «Південного парку» мало індекс глядацької аудиторії «16», що дозволяло транслювати ці мультфільми з 21.00 до 6.00. На час перевірки порушення було усунуте.

Однак Національна рада застосувала санкцію до телекомпанії, вважаючи зазначений факт грубим порушенням. Компанія, що працює нині відповідно до чинного законодавства може подати заяву про скасування попередження.

Таку ж санкцію по супутниковій ліцензії застосовано до Чернівецької ОДТРК через відсутність мовлення. Як пояснила представник державної компанії, мовлення не здійснюється через відсутність фінансування.

ТОВ «Берізка-Телесистема», м. Харків, що надає послуги провайдера програмної послуги, отримала попередження по двох ліцензіях. Перевіркою було зафіксовано численні порушення щодо трансляції програм. Зокрема, в одній ліцензії було зазначено 124 програми, а фактично транслювалися лише 79, в іншій – до трансляції дозволено 65 каналів, а транслювалося 85 каналів. За обома ліцензіями компанія транслювала ціла низка програм неадаптованих до норм чинного законодавства. Перевіркою зафіксовані також інші порушення.

Новопризначений керівник цієї компанії пояснила, що така ситуація склалася через некомпетентність попереднього керівника, найближчим часом порушення будуть усунуті.

На цьому ж засіданні у зв’язку із зафіксованими моніторингами ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства Національна рада призначила позапланові перевірки ТОВ «Союз» і Фізичної особи підприємця Чучки П. Б. із міста Гуляйполя Запорізької області.

З метою з’ясування стану виконання попередніх рішень Національної ради призначено позапланові перевірки ДТРК «Крим», м. Сімферополь, та ВАТ «Воля-кабель», м. Київ.