До телеканалу «МЕГА» застосовано санкцію «оголошення попередження»

11.03.2021

На підставі виявлених під час перевірки порушень 11 березня Національна рада вирішила оголосити попередження ТОВ «Телеканал «МЕГА», м. Київ (логотип «М»). Мовник отримав санкцію через те, що не дотримався умов ліцензії і програмної концепції мовлення та зменшив частку передач українського виробництва.

У діяльності ТОВ «Телеканал «МЕГА», що здійснює багатоканальне мовлення під логотипом «М», визнано порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – абзацу другого частини четвертої статті 28, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59.

У період із 3 серпня по 9 серпня 2020 року мовник не забезпечив в ефірі визначену законодавством частку передач українського виробництва у розмірі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення. У проміжках часу між 07:00 та 23:00 в ефірі телеканалу його частка становила 51 годину 52 хвилини, що становить лише 46%.

Крім того, 3 серпня 2020 року ТОВ «Телеканал «МЕГА» недотримався умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, він  зменшив мінімальну частку національного аудіовізуального продукту (у тому числі власного виробництва). За ліцензією його частка становить –  не менше 58,3% (14 год./ добу), однак фактично  в ефірі мовник було поширено – 52% (12 годин 29 хвилин).

Національна рада зобов’язала мовника привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства у термін протягом місяця з дня ухвалення рішення.