До супутникового телеканалу «EUMUSIC» застосовано санкцію через порушення у День пам’яті жертв Голокосту

27.05.2021

27 травня Національна рада оголосила попередження ліцензіату ТОВ «МУЗИЧНИЙ ТЕЛЕКАНАЛ РУ М’ЮЗІК», м. Київ, який здійснює супутникове мовлення з логотипом «EUMUSIC». Телеканал порушив вимоги  Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

27 січня відповідно до Постанови Верховної Ради України від 05.07.2011 «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» в Україні щорічно відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Цього дня телерадіоорганізації зобов’язані формувати програму мовлення з урахуванням вимог Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Національна рада здійснила моніторинг ефіру телерадіоорганізацій та виявила, що 27 січня в ефірі «EUMUSIC» у проміжку часу 0:00 до 02:35 не було інформації про день пам’яті, яка має поширюватись мінімум раз на дві години в ефірному часі. Регулятор перевірив телеканал і визнав наявність у його діяльності порушення пункту а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. 

Національна рада застосувала до ТОВ «МУЗИЧНИЙ ТЕЛЕКАНАЛ РУ М’ЮЗІК» санкцію і вказала на неприпустимість порушень чинного законодавства у подальшому.

У поясненнях ліцензіат запевнив регулятор, що з метою недопущення порушень законодавства України в дні пам’яті або трауру, технічною службою телеканалу внесені зміни у програмні коди системи керування ефіром. Таким чином, надалі інформування глядачів про день жалоби в ефірі «EUMUSIC»  буде відбуватися кожні 2 години, починаючи з 0:35, а метроном автоматично виводитиметься в ефір о 12:00.