До провайдера програмної послуги з Донеччини застосовано санкцію «попередження»

26.07.2018

На засіданні 26 липня Національна рада ухвалила рішення про оголошення ліцензіату ТОВ «ТРІНІТІ ТЕЛЕКОМ», м. Маріуполь Донецької обл. попередження за порушення умов ліцензії та норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

За результатами проведеного 27 березня 2018 року моніторингу програм, що надає провайдер програмної послуги ТОВ «ТРІНІТІ ТЕЛЕКОМ», і здійсненої на його підставі 29 травня 2018 року позапланової виїзної перевірки, регулятор виявив у діяльності ліцензіата порушення вимог частини дев`ятої статті 39 і частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також вимог пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

Щодо порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення» було з’ясовано, що провайдер ретранслював не в повному обсязі, затверджену рішенням Національної ради, універсальну програмну послугу з використанням аналогової, цифрової та IPTV технологій. Зокрема зафіксовано недостачу 4-х програм: ПАТ «НСТУ» («UA:КРИМ») – в аналоговій технології розповсюдження програм та ПАТ «НСТУ» («Перший канал Українського радіо»), ПАТ «НСТУ» (Другий канал – «Промінь»), ПАТ «НСТУ» (Третій канал – «Радіо «Культура») – у цифровій та IPTV технології.

Водночас провайдер із Донеччини також ретранслював 5 іноземних програм, які не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «Deutsche Welle (Deutsch)», «Fashion Television», «Da Vinci Kids», «Disney канал», «CBN».

Недотримання умов ліцензії стосуються перевищення ліцензіатом кількості програм, дозволених для ретрансляції. Відповідно за ліцензією їх кількість має становити – 154 програми (з них вітчизняних – 77), однак по факту в мережі регулятор зафіксував 159 програм (з них вітчизняних – 87).

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки діяльності ТОВ «ТРІНІТІ ТЕЛЕКОМ», Національна рада, зважаючи на з’ясовані порушення, ухвалила рішення про оголошення ліцензіату попередження.

Протягом місяця з дня прийняття цього рішення провайдер програмної послуги ТОВ «ТРІНІТІ ТЕЛЕКОМ» має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.