До провайдера програмної послуги «Голден Лінкс» застосовано одразу дві санкції

16.01.2020

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки, 16 січня Національна рада застосувала до провайдера програмної послуги ТОВ «Голден Лінкс», м. Запоріжжя, дві санкції – «оголошення попередження» і «стягнення штрафу». Протягом місяця ліцензіат має сплатити штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору та привести свою діяльність у відповідність до норм чинного законодавства.

У діяльності ТОВ «Голден Лінкс» виявлено низку порушень, серед яких порушення частини дев`ятої статті 39 і частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та вимог пунктів 2.3 І 2.10  розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради від 28.12.2011 № 2979.

Зокрема, ТОВ «Голден Лінкс» надавав універсальну програмну послугу, затверджену рішенням Національної ради, не в повному обсязі, оскільки бракувало 6 програм: «2+2 Запоріжжя», «НБМ-Запоріжжя», «ALEX.UA», «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура».

Також провайдер транслював іноземну програму «TV XXI», зміст якої не відповідає вимогам законодавства України, і не входить до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.  Зокрема, серед програм, що не входять до цього переліку, ліцензіат поширював ще 4 іноземні програми – «NASA», стилізоване зображення «1» (Телеканал «Арменія 1»), «B Boomerang», «ZООПАРК». Договори або інші угоди щодо надання прав на ретрансляцію програм «TV XXI»; «NASA», стилізоване зображення «1» (Телеканал «Арменія 1»), «B Boomerang», «ZООПАРК» надано не було.

Крім того, ТОВ «Голден Лінкс» порушило загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки ретранслювало 2 програми, які не входять до переліку програм, передбачених загальною концепцією добору програм для ретрансляції: «Bambarbia» і «Mostvideo TV». Також зменшено мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі: за ліцензією – 100%, фактично – 80%.

До того ж, за інформацією, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ліцензіат ТОВ «Голден Лінкс» вніс зміни до установчих документів щодо складу або інформації про засновників, однак у зв’язку з цими змінами не переоформив свою ліцензію, як того вимагають законодавчі норми.

Національна рада визнала виявлені порушення та відповідно до норм чинного законодавства оголосила ліцензіату попередження.

Керуючись частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», за ретрансляцію іноземної програми «TV XXI», стосовно якої Національною радою ухвалено рішення від 21.02.2019 № 255, що її зміст не відповідає вимогам законодавства України, регулятор також застосував до провайдера санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 25% суми ліцензійного збору. Так, у тридцятиденний термін з дня ухвалення рішення ТОВ «Голден Лінкс» має сплатити до державного бюджету України суму штрафу – 2 627,50 грн.