До п’яти компаній застосовано санкцію попередження, низці провайдерів програмної послуги відмовлено у переоформленні ліцензій

19.09.2011

П’ятьом телерадіоорганізаціям під час засідання Національної ради 21 липня 2010 року за результатами планових і позапланових перевірок за невиконання ліцензійних умов оголошено попередження. Результати перевірок ще 11 організацій взято до відома, розгляд 8 перевірок перенесено на наступне засідання у зв’язку з неявкою представників компаній.
На наступне засідання перенесено, приміром, розгляд результатів позапланової перевірки ТОВ „Воля-кабель”, оскільки юрист, що представляв цю компанію, передав членам Національної ради прохання керівництва перенести розгляд питання, оскільки саме в цей день відбувалася корпоративна нарада, що була запланована кількома тижнями раніше.
На брифінгу, що відбувся по завершенні засідання, голова Національної ради В. Манжосов уточнив, що коли йдеться про розгляд перевірок телерадіоорганізацій, де зафіксовані суттєві порушення, Національна рада бере до уваги пояснення керівників чи представників компаній і лише потім ухвалює рішення. Однак наступного тижня розгляд таких перенесених питань відбудеться незалежно від того, чи з’являться представники цих компаній на засідання, чи ні.

Низці провайдерів програмної послуги на засіданні 21 липня було відмовлено в переоформленні ліцензій.
Це стосувалося тих організацій, які в заявних документах просили Національну раду переоформити ліцензії у зв’язку зі збільшенням ресурсу мережі, території надання послуг, кількості домогосподарств, – саме ці показники впливають на нарахування ліцензійного збору.
Як уже не раз наголошувалося на брифінгах Національної ради, ця ситуація пов’язана з неврегульованістю питання нарахування ліцензійних зборів. Організаціям, у яких суттєво збільшувалися ці показники, було запропоновано писати заяви на видачу нових ліцензій. Провайдери програмної послуги, що були присутні при розгляді їхніх заяв, з розумінням ставляться до такого підходу Національної ради у вирішенні зазначеного питання. Національна рада сподівається що ця ситуація буде врегульована законодавчо в найближчий час.