До низки мовників застосовано санкцію «оголошення попередження»

17.08.2017

За результатами розгляду матеріалів перевірок телерадіоорганізацій рішеннями регуляторного органу 17 серпня низці ліцензіатів оголошено попередження. Це – ТОВ «Телерадіокомпанія «Соціальна країна» (логотип «С К»), м. Київ, ТОВ «Телерадіокомпанія «Такт» (позивні радіо «Такт»), м. Вінниця, ТОВ Тальнівський телецентр «Альфа» (логотип «АТ»), м. Тальне Черкаської обл., ТОВ «Євромедіа Україна» (логотип «ІСТОРІЯ ЕМ»), м. Київ, і ТОВ «Телерадіокомпанія «Алма» (логотип «ТЕРРА»), м. Київ.

ТРК «Соціальна країна» оголошено попередження у зв’язку з тим, що на підставі попередньо проведеного моніторингу представникові Національної ради не вдалося провести позапланову перевірку компанії, оскільки за вказаним у ліцензії місцем розміщення ліцензіата не виявлено. Це є порушенням пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу. Крім того, моніторинг від 21 червня цього року засвідчив, що телеканал не мовить на супутнику, що є порушенням вимог частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Відсутність мовлення супутникового телеканалу «ІСТОРІЯ ЕМ» стало також причиною оголошення попередження ТОВ «Євромедіа Україна».

Телерадіокомпанією «Такт» 28 квітня, у День пам’яті жертв депортації українців з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя – 70 років із часу проведення польською владою акції «Вісла», о 12:00 не було оголошено хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома. Це є порушенням пункту б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

У своїй діяльності Тальнівський телецентр «Альфа» не дотримався вимоги частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки не подав вчасно до регулятора заяви про переоформлення ліцензії після того, як виникли для цього підстави – змінився директор компанії.

Вчасно не подала заявку на переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною оператора телекомунікацій та адреси студії і телерадіокомпанія «Алма». Крім того, мовник порушив частину восьму статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – не дотримався умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, з 12 до 2 годин на добу було зменшено мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, натомість із 12 до 22 годин на добу збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва.

Усіх ліцензіатів зобов’язано увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства України.