До низки ліцензіатів застосовано санкцію «оголошення попередження»

18.01.2018

Рішеннями Національної ради 18 січня 4 мовники отримали попередження за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення. Це – КП «Телерадіокомпанія «Бурштиновий шлях» Володимирецької районної ради Рівненської області, Маневицької районної ради Волинської області та Кузнецовської міської ради Рівненської області, смт Володимирець Рівненської області, ТОВ «Телерадіокомпанія Терра-ТВ», м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал РУ М`ЮЗІК», м. Київ, і ТОВ «Ідана юкрейн», м. Київ.

Попередження КП «ТРК «Бурштиновий шлях» було оголошено у зв’язку з порушенням мовником частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки компанія не мовить на частоті 101,1 МГц у м. Вараші, що підтверджено моніторингами Національної ради від 04.09.2017 та 09.11.2017. Крім того, уповноваженому працівнику Національної ради не вдалося провести позапланову перевірку радіомовника, оскільки керівництво і колектив компанії звільнено.

Також Національній раді не вдалося провести перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія Терра-ТВ» (кабельне мовлення, логотип «TR»), оскільки вона не  розміщується за адресою, вказаною в ліцензії. З жодною особою, яка має стосунок до діяльності цього мовника, уповноваженому працівникові регулятора зв’язатися не вдалося. ТОВ «Телерадіокомпанія Терра-ТВ» згідно з ліцензією має мовити в кабельних мережах ЗАТ «Науково-виробниче об’єднання «Інформаційні технології», м. Київ, і ЗАТ «Укртелебуд», м. Київ.

Відповідно до Державного реєстру суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, ЗАТ «Укртелебуд» не має ліцензії провайдера програмної послуги і не зареєстроване як суб’єкт інформаційної діяльності.

ЗАТ «Науково-виробниче об’єднання «Інформаційні технології» на запит Національної ради повідомило, що не здійснює ретрансляції програми ТОВ «ТРК Терра-ТВ» у зв’язку з відсутністю сигналу телеканалу. Крім того, моніторингом від 15.12.2017 у кабельній мережі цього провайдера не зафіксовано мовлення телеканалу. Це є порушенням вимог частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59  Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Зафіксована позаплановою перевіркою ТОВ «Музичний телеканал РУ М`ЮЗІК» (супутникове мовлення, логотип «EUMUSIC») відсутність мовлення, що є порушенням частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»,  стала причиною застосування до ліцензіата санкції оголошення попередження.

ТОВ «Ідана юкрейн» (супутникове мовлення,  логотип «BOUTIQUETV»), порушило вимоги частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки протягом 30-ти днів, як це передбачає законодавство, не подало до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії на мовлення. Водночас така підстава виникла ще у липні минулого року, коли змінилися параметри супутникового мовлення.

Ліцензіатів зобов’язано увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.