Про підсумки і нові завдання із розвитку мовлення на півдні Херсонської області й на Автономну Республіку Крим йшлося під час прес-конференції 5 вересня, в якій взяв участь член Національної ради Сергій Костинський.
Він повідомив, що упродовж 2016 – 2017 років на півдні Херсонської області, на адмінкордоні з Кримом, було задіяно 12 FM-частот, організовано мовлення у 6 населених пунктах за участі 7 радіостанцій. До кінця року планується організувати мовлення ще в 10-ти містах та селищах регіону.
Робота з відновлення і розвитку мовлення на територію АТО і Криму ведеться спільними зусиллями держави і мовників, наголосив під час прес-конференції Сергій Костинський. «Ми не тільки розширюємо мовлення українських телеканалів і радіостанцій на південь Херсонської області і на територію Криму, а й створюємо умови для підвищення якості контенту. Саме тому з’являються спеціалізовані кримські мовники. Ця робота триватиме згідно з розробленим планом», – сказав він.

Крім того, у планах – розвиток цифрового телевізійного мовлення з Чонгару і Чаплинки. Там будуть створені додаткові мультиплекси. Таким чином, на кожному з об’єктів з’являться до 8 телеканалів. Буде збільшено висоту і самої чаплинської вежі – із 92 до 130 м. Проект, за словами Сергія Костинського, буде завершено у першому півріччі 2018 року.
Загалом за останні два роки відновлено ефірне мовлення трьох кримських телерадіоорганізацій: «Радіо Meydan», Чорноморська ТРК, «UA:Крим». Створено дві нові радіостанції – радіо «Хаят» і «Радіо Крим.Реалії», завданням яких є виготовлення спеціалізованого контенту для мешканців окупованих територій. Збільшено потужність мовлення телеканалу «ТЕТ», що забезпечило охоплення сигналом мовника понад 30 тис. глядачів.
Питаннями розвитку мовлення на території проведення АТО і на Крим займається Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена при Міністерстві інформаційної політики.
Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова висловилася про те, що переформатована в жовтні минулого року комісія працює у більш ефективному режимі. «Це визнав Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики під час виїзного засідання в зону АТО. Про це також свідчать і вагомі досягнення в напрямі відновлення мовлення – за два роки побудовано три телевежі: в Краматорську Донецької області, в Чонгарі Херсонської області та у Бахмутівці Луганської області», – сказала вона.
У прес-конференції взяли участь: Сергій Костинський – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Еміне Джапарова – перший заступник Міністра інформаційної політики; Гаяна Юксель – директор видання «QHA» та радіо «Hayat»; Володимир Притула – шеф-редактор проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».