Дні документального кіно про права людини почалися на Сумщині

20.11.2013

Перегляди кінострічок проходять у рамках Х Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. Сам фестиваль відбувся весною у Києві. За традицією із жовтня по грудень Дні документального кіно в Україні перетворюються на мандрівний фестиваль, який цьогоріч відвідає практично всі регіони. 

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

До його програми увійшли світові прем’єри, кращі зразки документальної анімації європейських кінофестивалів, нові картини молодих українських кінематографістів, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

Цього року правозахисні заходи та кінопокази на фестивалі об’єднані спеціальною темою – «Вибір є!». Особливий фокус спрямовано на захист свободи слова і мирних зібрань, доступ до інформації та право на вільне вираження поглядів.

На Сумщині фестивальні фільми демонструють у вищих навчальних закладах, центрах дитячої та юнацької творчості, молодіжних клубах, бібліотеках, медичних закладах, виправних установах.

Фестиваль має місцевих партнерів із-поміж громадських і правозахисних організацій. Допомогу в його проведенні надають державні органи влади й органи місцевого самоврядування.

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини проходить у регіоні за активної інформаційної підтримки телерадіокомпаній, місцевих газет та інтернет-видань.