Для збільшення доступу до програм українських мовників на сході України видано нові дозволи

16.09.2021

На засіданні 16 вересня Національна рада видала чотирьом мовникам дозволи на тимчасове мовлення на території проведення операції Об’єднаних сил і на межі з тимчасово окупованими територіями. Військове радіо «Армія FM» і телеканал «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» отримали нові дозволи, які збільшать їхнє покриття на Донбасі. Телеканалу «ICTV» і радіостанції «Радио 49 параллель наша музыка ваше удовольствие» дозволи поновлено у зв’язку із завершенням терміну дії попередніх.

На засіданні Національна рада розглянула заяви ліцензіатів щодо видачі дозволів на тимчасове мовлення та всі задовольнила.

Започаткованій Міністерством оборони України радіостанції «Армія FM» на її клопотання видано новий дозвіл на середньохвильове мовлення в місті Гірнику Донецької області. Військове радіо вперше вийде в ефір на Донбасі на середніх хвилях і, таким чином, охопить практично увесь схід України. Радіостанція, яка висвітлює діяльність української армії та повідомляє про ситуацію в зоні проведення операції Об’єднаних сил, звучатиме на частоті 0,810 МГц. «Армія FM» уже здійснює FM-мовлення у Донецькій і Луганській областях, однак на середніх хвилях її сигнал буде складніше глушити з боку тимчасово окупованих територій.  

Телеканал «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» (КП «ТРК «Перший західний», м. Львів) з’явиться в ефірі у смт Комишувасі Сєвєродонецького (Попаснянського) району Луганської області, де мовитиме на 21 ТВК у стандарті DVB-T/Т2. Місцеві жителі зможуть дивитися львівський розважально-інформаційний телеканал через цифрові приймачі.

«Радио 49 параллель наша музыка ваше удовольствие» (ТОВ «Сорок дев’ята паралель», м. Київ) продовжить мовлення у трьох населених пунктах Донецької області – у м. Гірнику на частоті 88,2 МГц, у м. Дружківці – на 96,8 МГц і в м. Світлодарську Бахмутського району на частоті на 92,3 МГц.

Програми телеканалу «ICTV» на 29 ТВК і далі зможуть дивитися жителі Краматорська Донецької області.

Термін дії дозволів на тимчасове мовлення – 1 рік із дати ухвалення рішення.