Для ретрансляції в Україні іноземних програм «LoLo Baltic» і «Pro 100tv Baltic» немає правових підстав

05.04.2019

До такого висновку дійшов регулятор, отримавши офіційну відповідь Національної ради з електронних засобів масової інформації Латвійської Республіки.

До Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення  звернулася компанія «Ltd Teledistribution Latvijas filiale» (Латвійська Республіка) стосовно внесення телевізійних програм «LoLo Baltic» і «Pro 100tv Baltic» до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Оскільки під час аналізу документів, наданих компанією «Ltd Teledistribution Latvijas filiale», виникла потреба в отриманні додаткової інформації про телевізійні програми «LoLo Baltic» і «Pro 100tv Baltic», в тому числі й щодо правового статусу ліцензій, виданих державним ліцензійним органом Латвійської Республіки, даних про власника, території мовлення, мови, європейських творів тощо, Національна рада, ґрунтуючись на принципах співпраці, передбачених положеннями Європейської конвенції про транскордонне телебачення, звернулася до Національної ради з електронних засобів масової інформації Латвійської Республіки для отримання необхідної інформації.

У відповідь на офіційний запит Національної ради латвійський регулятор підтвердив факт видачі ліцензій на поширення компанією «Ltd Teledistribution Latvijas filiale» телевізійних програм «LoLo Baltic» і «Pro 100tv», зазначивши правові особливості щодо їх трансляції. Відповідно до норм латвійського законодавства ліцензії «LoLo Baltic» і «Pro 100tv Baltic» передбачають право на розповсюдження регіональних телевізійних програм через кабельні мережі і Інтернет тільки на території Латвійської Республіки.

Отже, враховуючи офіційну відповідь латвійського регулятора, Національна рада інформує учасників ринку про те, що немає правових підстав для ретрансляції на території України телевізійних програм «LoLo Baltic» та «Pro 100tv Baltic».

З листом латвійського регулятора можна ознайомитися за посиланням.