Дезінформація є загрозою для демократичного світу: механізми протидії у Європі та світі

08.04.2024

Сьогодні, як ніколи, країни всього світу добре усвідомлюють загрозу, яку несуть дезінформація і пропаганда, для демократичного світу. Це одне із ключових питань, яке медіарегулятор не перший рік порушує на міжнародній арені, щоб активізувати спільні зусилля світової громади для протидії їй.

Розуміючи небезпеку дезінформації для громадянського суспільства і демократії, держави-члени Європейського Союзу та інші країни світу напрацьовують свої механізми, щоб їй протистояти. У когось вони уже прописані в законодавстві і наявні визначені органи, що регулюють цю сферу. А деякі країни тільки починають свій шлях до встановлення чітких правил і врегулювання цієї проблематики.

Робоча група 3 (SG3) Групи європейських регуляторів аудіовізуальних медіасервісів (ERGA) «Протидія дезінформації та зміцнення демократії у цифровому середовищі» у 2023 році підготувала Звіт про компенсації та аналітичні можливості національних медіарегуляторів у сфері протидії дезінформації. Він базується на опитуванні, яке проводилося серед 28 членів ERGA у червні й жовтні 2023 року.

Під час опитування вивчали такі питання:

  • заходи уряду щодо дезінформації та повноваження національних медіарегуляторів;
  • ресурси національних медіарегуляторів;
  • розв’язання проблем, пов’язаних з дезінформацією;
  • співпраця з дослідницькими організаціями;
  • обмін інформацією в рамках робочої групи SG3 ERGA;
  • майбутнє нагляду в інших сферах.

Пропонуємо ознайомитися зі Звітом Робочої групи 3 (SG3) ERGA щодо можливостей різних країн протидіяти дезінформації. Ви дізнаєтеся, як країни підходять до визначення поняття «дезінформація», як намагаються окреслити її основні характеристики, які механізми протидії дезінформації передбачені в їхніх законодавствах.


Перейти до вмісту