Деяким ліцензіатам призначено позапланові перевірки

11.05.2018

Чотирьом ліцензіатам Національної ради – мовникам «Музичному телеканалу Ру М’Юзік», «Чорноморській телерадіокомпанії», а також провайдерам програмної послуги ТОВ «ТВП «Формат» із м. Києва і ТОВ «Мережі кабельного телебачення» із Костянтинівки Донецької області – 11 травня призначено позапланові перевірки.

Супутниковому телеканалу «EUMUSIC» (ТОВ «Музичний телеканал Ру М’юзік», м. Київ) позапланову перевірку призначено через виявлені ознаки порушення пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Моніторингом Національної ради 1 березня, коли в Україні  відзначався День пам’яті –  75 років із часу Корюківської трагедії, в ефірі телеканалу о 12.00 не було оголошено хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома і під час реклами на екрані не було розміщено відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки, які є доречними до відповідної події.

У діяльності Чорноморської телерадіокомпанії (супутникова ліцензія) зафіксовано ознаки порушення частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Адже зменшено мінімальну частку програм (передач) власного виробництва: за ліцензією – 16 год. 40 хв./добу, фактично – 6 год. 28 хв. та мінімальний обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач: за ліцензією – 15 год./добу, фактично – 5 год. 25 хв.

В ефірі ліцензіата також протягом астрономічної доби 17 березня зафіксовано 12 програм/передач (телемагазину) загальним обсягом 6 годин на добу, що є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 5-1 Закону України «Про рекламу». Ця норма закону передбачає, що на неспеціалізованих із телепродажу телеканалах передачі телемагазину мають тривати 15 хв., максимальна кількість таких програм  протягом астрономічної доби не може перевищувати восьми, а загальна тривалість їх трансляції – трьох годин на добу.

Провайдеру програмної послуги компанії ТОВ «ТВП «Формат» позапланову  виїзну перевірку призначено через зафіксовані під час моніторингу 4 квітня ознаки порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Так, ліцензіат не у всьому обсязі ретранслював програми універсальної програмної послуги – не було 5 програм, ретранслював 6 іноземних програм, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а також 2 іноземні програми – «Карусель» і «Travel and Adventure», – щодо яких Національною радою ухвалено рішення, що їхній зміст не відповідає вимогам законодавства України і які не входять до зазначеного Переліку іноземних програм.

Так само не у всьому обсязі ретранслює універсальну програмну послугу провайдер «Мережі кабельного телебачення». Це було виявлено під час моніторингу 6 квітня. Зокрема, немає в  ефірі двох програм – ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС» і ПАТ «НСТУ» («UA: КРИМ»). Крім того, ліцензіат ретранслює іноземну програму «DISNEY КАНАЛ», що не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Після проведення позапланових перевірок ліцензіатів і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.